roshhashana2014

שבועות מספר לפני ראש השנה אפל השיקה גאדג'ט חדש שתפס את כל מהדורות החדשות ברחבי העולם. למביט מהצד היה נדמה כי אנשים החיים כעת בעולם אוהבים חדשנות הרבה יותר ממה שהם אוהבים יציבות וקבעון, שאנשים סוף,סוף תפסו שהשינוי הוא חלק חושב מצמיחה בחיים ומוכנים לשלם את המחיר של התמודדות עם אי הוודאות כדי לחבק אותו. אילו היה מביט בודהה רק על מחיאות הכפיים למכשיר של אפל הוא היה חושב שכולנו זכינו להארה כי השתחררנו מהתפיסה שכל מה שהיה הוא שיהיה, אך מהר מאוד היה מבין כי מה שנכון לגאדג'טים וטכנולוגיה לא ממש נכון לרבדים אחרים של החיים.

ברמה הפסיכולוגית רב בני האדם חווים דואליות בין רצון לשינוי לבין התפיסה ששינוי הוא מסוכן, לא ודאי ובלתי אפשרי . בניגוד לרבדים של טכנולוגיה, מדע ואופנה, רב בני האדם חוששים משינוי ביחס לקריירה, זוגיות ומערכות יחסים, כיוון שבמצבים אלו מה ששולט בהם הוא הפחד, פחד מבדידות, פחד מעוני, פחד מכשלון ובעיקר פחד מאי ידיעה. גם כאשר הם מצליחים להניע שינוי פנימי הם הרבה פעמים שיפוטיים כלפיו מן ההתחלה, פשוט כי הוא מביא למצב שונה מזה שהם רגילים לו. בצורה זו נולדת ההנחה שנתפסת כ"חוק טבע" שמה שהיה הוא מה שיהיה, בעיקר כי זה נותן תחושה פנימית של בטחון או יציבות שהם כמובן מדומים.

מנסיוני כמטפלת, יועצת ומנחה אני יודעת שחוזק האמביוולנטיות הזו כלפי שינוי הולך ומתעצם ככל שמתקרבים לנפשו של אדם ולשאלה מה מגדיר אותו, מי הוא באמת. היכולת להאמין שבאמת יש אפשרות להביא שינוי פנימי היא יכולת חלשה מאוד אצל רב האנשים ואולי אחת מהמשימות הקשות ביותר בחיינו היא פיתוח ומציאת האמונה הזו והגדלת הטווח של התנועה שלה, כדי לאפשר לעצמנו להתחדש לא רק ברבדים חיצוניים אלא בעיקר ברבדים פנימיים. אדם שמסרב להגדיל את טווח התנועה של השינוי הפנימי נמצא בד"כ במצב של תקיעות וחווה הרבה רגשות שליליים של כעס, פחד, קנאה, שיפוט ואשמה. הוא נשאר במערכות יחסים שאינן טובות לו וממשיך לחיות מעגל קבוע מראש. אך גם אנשים שעושים שינויים רבים על פני השטח בד"כ מונעים מדפוסים קבועים, גם האובססיה עם שינוי וחדשנות יכולה לנבוע מקבעון מחשבתי ורגשי. בסופו של דבר, ללא שינוי ברובד עמוק מתוך חיפוש, הבנה והרבה מאוד אומץ, הם יתקלו ב"אותה הגברת בשינוי אדרת" שוב ושוב.

בעולם העסקי, המדעי והטכנולוגי החדשנות היא ערך מרכזי אשר מהווה גורם מרכזי להצלחה וכשלון. ביחס לחדשנות טכנולוגית, אנחנו נוקטים בהסתכלות הפוכה מזו שאנו נוקטים כלפי עולמנו הפנימי ומערכות היחסים שלנו. דמיינו למשל תגובה של אדם צעיר לשימוש בטלפון מלפני 5 שנים, יהיה קשה לו לקבל איך יכול להיות שיש אנשים שעדיין משתמשים בטלפונים אלו. אך אילו היו מבקשים מהאדם הזה לבחון את התפיסות שלו לגבי כסף למשל ולראות אם האמנות שלו לגבי עבודה הם אכן "חוקי טבע" הוא היה נרתע ונסגר. אינני רוצה להיכנס לגורמים הסוציולוגיים והכלכליים שהביאו למצב הזה, ברור שישנם אינטרסיים מובהקים שמביאים לשימת הלב הזו לחדשנות טכנולוגית, אך הייתי רוצה למנף את ההתייחסות הזו דווקא כדי לפתוח פתח לחדשנות מסוג אחר.

אם נתייחס אל עולמנו הפנימי והתקשורת שאנו מתקשרים עם עצמנו בהתייחסות של חדשנות, תוך הבנה כי היא גורם משמעותי בהבנה שלנו את עצמנו ובתרגול של אמנות החיים, באותה הצורה שהחברה מתייחסת לחדשנות בספירות אחרות, נוכל להביא הרבה שינויים חיוביים לחיינו. כדי להבין את עצמנו טוב יותר ולהביא שינוי בדפוסי חשיבה ורגש שמונעים מאיתנו צמיחה והרמוניה, אנחנו חייבים לסגל תפיסה חדשנית.

חדשנות ביחס למציאות הפנימית דורשת מאיתנו לבחון את התפיסות, האמונות, דפוסי המחשבה והרגש אשר מניעים אותנו מתוך תת המודע האישי, המשפחתי והקולקטיבי. ראשית יש לאבחן אותם בצורה מדוייקת ורק אחר כך ניתן לבחון מה הם יצרו בחיינו ואיפה נכון לשנותם. האבחון מתרחש באמצעות התבוננות על מערכות יחסים, מחשבות ורגשות שעולים בנו, דברים שקורים לנו ושיקופים שאנו מקבלים מהמציאות סביבנו והבנה מדוע כך הם הדברים.

פיטר דרוקר, אחד ממובילי החוקרים במנהל העסקים, הגדיר חמישה עקרונות לחדשנות, אותם התאמתי לעבודה עם חדשנות ביחס למציאות הפנימית:

  1. התמקדו בהתחדשות פנימית כהזדמנות – התחילו בהתייחסות להזדמנות שיכולה להיות בהנעת שינוי פנימי, מה תוכלו להרוויח משינוי פנימי שכזה.
  2. הבינו כיצד שינוי שכזה יוכל להשפיע על חייכם ועל חיי הקרובים לכם – מה תהיה התמורה להתמרה.
  3. אל תסתבכו ואל תעשו הכללות – הבינו את שורש המאורעות שקורים לכם, התייחסו למה שאתם חשים כזורם והרמוני ולמה שאתם חשים כתקוע ומתיש, הביאו חדשנות לרבדים בהם יש צורך בה אך אל תזרקו את התינוק עם המים, אם יש רבדים בהם אתם חשים זרימה והרמוניה למדו מהם והודו עליהם.
  4. התחילו בצעדים קטנים שמהם תוכלו ללמוד ולצמוח ואט,אט תתחילו להחיל את השינויים בתפיסה, כך יגדל האומץ שלכם ותתחזק האמונה שהשינוי הוא אפשרי ונכון לכם.
  5. התייחסו אל עצמכם כמנהיגים לא כמובלים – למדו להטיל ספק מסמכות מכל סוג ולבנות את הסמכות הפנימית שלכם, שנו את המשפט :"ככה זה". למשפט :"ככה זה יכול להיות".

אני מקווה שפתחתי את "קופסת המחשבות" שלכם למחשבה מסוג חדש ושבראש השנה הזה תזכו לחדש ולהתחדש בצורה המדוייקת והטובה ביותר עבורכם וגם להודות על מה שקיים באותה העת. שנה טובה!

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>