ביונימה הינה שיטה להדרכה ויעוץ ארגוני ואישי המשלבת כלים מהפסיכולוגיה המערבית ומנהל העסקים עם כלים מעולם הטיפול והתרגול הרוחני. התהליכים בביונימה ממוקדים בלמידה וצמיחה מתוך הבנה טובה יותר את המהות הפנימית ואת תת המודע במקביל לרכישת כלים מעשיים.

ביונימה נוסדה כדי לעזור לכל מי שמבקש לעזור לעצמו, בכל מצב שאדם מבקש בו עזרה. בדומה לזמני עבר בהם אדם היה יכול לפנות לראש השבט כאדם חכם אשר מבין במגוון רחב של נושאים, כך ביונימה שואפת להכיל ידע ממגוון תחומים כדי לאפשר יעוץ בכל מצב שעולה. היא קמה מתוך תחושה והבנה כי העולם זקוק לשיטה שתאפשר את מה שבזמנים עברו עזר לכל כך הרבה אנשים להבין את החיים ואת עצמם טוב יותר ולקבל החלטות בצמתים משמעותיים.

השיטה צמחה מתוך מעל עשר שנות נסיון מקצועי בתחום היעוץ, הניהול והאימון אך בעיקר מתוך נסיון בלמידה של אמנות החיים. מתוך נפילה וקימה, טעויות חוזרות ונשנות והרבה מאוד עבודה פנימית, עד שנולדה הבנה, הבנה לא רק בראש של דבריהם של אחרים אלא בעיקר הבנה בלב כיצד ליישמם וללמדם.

את האיזון הזה בין חדש לעתיק יומין, בין נסיון של שנים רבות לבין ראייה צלולה וחדשה ללא קבעונות אני מחפשת יום יום בביונימה.

לכן את ביונימה אני ממציאה כל פעם מחדש, בהתאם למי שמגיע אל המרחב של ביונימה. עם זאת, אני כן מקפידה על מספר עקרונות מרכזיים:

  1. שאיפה לחירות ועצמאות של מי שמגיע – זוהי מטרת העל
  2. העברת ידע בראש ובלב כדי שאדם יוכל ליישם מתוך הבנה עמוקה, אחרת קשה מאוד להניע שינוי
  3. מקצועיות ואמינות
  4. אהבה ללא תנאי
  5. הקשבה,הקשבה,הקשבה, לא רק לאדם שמולי אלא גם לעצמי בכל הרבדים כדי לוודא שיש מינימום התערבות של האגו שלי בתהליך.

 מלבד זאת קשה לי להסביר מה בדיוק קורה, אני רק יודעת שאל תוך שעה וחצי זורם כל הידע, הנסיון והאינטואיציה שאני זקוקה להם כדי ליצור קסם, קסם שמצטרף לעוד קסם מהפגישה הקודמת וכן הלאה עד שמגיעים לתוצאות מופלאות, תוצאות שנובעות בטבעיות מכוחו של שינוי ואשר לעיתים מפתיעות אפילו אותי.

 הסוציולוג מקס וובר אמר כי אבד הקסם מהעולם, אני מרגישה כי באמצעות ביונימה אני עושה מעשים קטנים שאט אט משיבים אותו אל חייהם של אנשים.